Marża bukmacherska to nic innego jak przewaga bukmachera nad osobą, która stawia wyniki rozgrywek. Oczywiste jest to, że firmy bukmacherskie chcą i muszą zarobić na stawianiu typów bukmacherskich. Marża bukmacherska pozwala na podtrzymanie przewagi nad graczem w typowo matematyczny sposób. Również za marżę bukmacherską uznaje się pewne odchylenie od prawdziwego kursu – najłatwiej to zobrazować na przykładzie meczu, w którym gracze obstawiają wynik kto zacznie mecz. Prawdopodobieństwo z czysto logicznego myślenia wynosi 50/50. Jednak, w rzeczywistości bukmacherskiej wcale to tak nie wygląda. Kurs dla gracza jest znacznie obniżony, tak aby bukmacher zawsze mógł zyskać nawet, gdy dany klient z korzyścią dla siebie obstawi wynik rozgrywki.

Bukmacher bez podatku

Marża bukmacherska istnieje własnie po to, aby bukmacher zarobił, nawet, gdy Ty jednego dnia obstawisz tysiąc kuponów wygranych. Matematycznie, bukmacher zawsze jest do przodu. Należy wiedzieć, że branża bukmacherska zależy od wielu zależności, poniżej możemy je wyróżnić:

  • Profesjonalni, zawodowi gracze mają niższą stawkę bukmacherską
  • Najbardziej popularne sporty (dyscypliny) mają mniejszą marżę. 
  • Najbardziej popularne ligi mają mniejszą marżę. 

Umiejętność policzenia marży bukmacherskiej powinna być najważniejszym priorytetem dla graczy. 

Jak obliczyć marżę bukmacherską? Nie jest to bynajmniej rzeczą skomplikowaną wystarczy tylko trochę chęci.

M = (1:K1 + 1:KX + 1:K2) – 1

Oznaczenia:

M – marża bukmacherska

K1 – kurs na zwycięstwo gospodarzy

KX – kurs na remis

K2 – kurs na zwycięstwa gości

Polecamy: Poszukujesz informacji o ofercie Fortuny i rejestracji konta u tego bukmachera? Odwiedź serwis legalni-bukmacherzy.pl i przejdź do artykułu w którym opisywana jest rejestracja i oferta Fortuny, dzięki czemu dowiesz się w jaki sposób zarejestrować konto gracza i korzystać z oferty.

Graj w zakładach bukmacherskich Fortuna
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Obstawianie bez podatku?

Trzeba też pamiętać, że branża bukmacherska nie ma stałej marży. Bukmacherzy mogą ją zmniejszać, bądź zwiększać. Dzięki takim możliwościom, bukmacherzy mogą swobodnie operować swoimi zyskami.

Ponadto zmiany w kursach zależne są od takich czynników, jak:

  • ilość pieniędzy postawiona przez graczy,
  • informacje o składach, absencjach drużyn, a także nastrojach wewnątrz zespołu,
  • lista niebezpiecznych graczy.

Jednakże, aby zmieniały się kursy z korzyścią dla bukmachera – sztab analityków musi wykonać ogrom matematycznej pracy i wiele obserwacji, które skutecznie wpłyną na pewny zysk. To właśnie od tych osób zależy, czy dany zakład będzie w pełni poprawny i pozbawiony błędów, które mogłyby wpłynąć na to ile wygra bukmacher na Twoim zakładzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here