Ustawa hazardowa, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku wywołała spore zamieszanie na rynku usług bukmacherskich. W myśl nowych przepisów, prawo do prowadzenia działalności bukmacherskiej na terenie Polski mają jedynie te podmioty, które uzyskają niezbędną licencję od Ministerstwa Finansów.

Domeny tych firm, które zdecydują się świadczyć swoje usługi pomimo braku stosownej licencji mają być blokowane przez dostawców Internetu. Co ważne, odpowiedzialność za korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów spoczywa na graczach, który mogą z tego tytułu ponieść wysokie kary. Jedną z kar przewidzianych ustawą jest kara pieniężna w wysokości wygranej, drugą jest kara grzywny w wysokości do 120 stawek dziennych, czyli ponad  700 tysięcy złotych.

Graj w zakładach bukmacherskich Fortuna
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Legalny bukmacher – kim jest?

 Żeby zostać legalnym bukmacherem, firma świadcząca tego rodzaju usługi musi spełnić kilka warunków. Przede wszystkim musi posiadać siedzibę na terenie Polski. Kolejnym istotnym warunkiem jest posiadanie domeny internetowej z rozszerzeniem pl. Jeżeli więc ktoś trafi na stronę firmy bukmacherskiej posiadającą rozszerzenie com. może mieć pewność, że nie posiada ona licencji Ministerstwa Finansów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do legalności danego bukmachera, warto wejść na stronę internetową Ministerstwa Finansów i zapoznać się z listą legalnych podmiotów. Można również wejść na stronę internetową bukmachera, w zakładkę zawierającą dane kontaktowe. Jeżeli siedziba firmy bukmacherskiej będzie poza Polską, lepiej opuścić taką stronę i poszukać licencjonowanego podmiotu.

Polecamy: Odbierz od legalnego bukmachera Fortuna zakład bez ryzyka, typuj zakłady na podwójną szansę i odbieraj darmowe zakłady – wszystkie informacje jak odebrać bonusy znajdziesz na stronie http://legalni-bukmacherzy.pl/fortuna-zaklad-bez-ryzyka-i-podwojna-szansa/

Legalni bukmacherzy w Polsce

Na chwilę obecną w Polsce legalnie działa zaledwie siedem firm bukmacherskich. Należą do nich: Totolotek, Fortuna, LVBet, Millenium, forBet, etoto oraz STS. Wszystkie wymienione podmioty umożliwiają grę online za pośrednictwem internetu. Niektóre z nich, takie jak STS, Fortuna, czy Millenium posiadają dodatkowo punkty naziemne, w których również przyjmują zakłady. Warto wiedzieć, że korzystanie z punktów naziemnych jest całkowicie legalne, dlatego można z nich grać bez żadnych obaw.

Korzystając z usług legalnych bukmacherów trzeba się liczyć z koniecznością płacenia podatku na rzecz państwa. Podatek ten wynosi 12 procent od postawionej stawki, co oznacza, że każdy postawiony zakład jest opodatkowany. Dodatkowo, w przypadku wygrania kwoty większej niż 2280 zł, trzeba dodatkowo zapłacić podatek od wygranej wynoszący 10 procent. To właśnie opodatkowanie gier bukmacherskich spowodowało, że wiele firm nie zdecydowało się jak do tej pory na wystąpienie o licencję do Ministerstwa Finansów, której uzyskanie umożliwiłoby im posiadanie statusu legalnego bukmachera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here