Ustawa hazardowa, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku wywołała wielkie poruszenie na rynku usług bukmacherskich i gier hazardowych. Zgodnie z nowymi zapisami, zakłady bukmacherskie oferować mogą jedynie podmioty, które posiadają odpowiednią licencję udzieloną przez Ministerstwo Finansów.

Warunkiem jej przyznania jest posiadanie przez firmę bukmacherską siedziby w Polsce oraz posiadanie domeny internetowej z rozszerzeniem pl. Na chwilę obecną licencję taką otrzymało jedynie siedem firm, pozostałe działają nielegalnie. Według nowej ustawy hazardowej domeny stron internetowych nielegalnie działających podmiotów mają być blokowane przez dostawców internetu.

Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować karami sięgającymi nawet 500 tysięcy zł. Również krajowe banki, pośrednicy finansowi i pośrednicy płatności, zgodnie z nowymi przepisami mają obowiązek blokowania transakcji, w których uczestniczy nielegalny bukmacher.

Graj w zakładach bukmacherskich LV BET
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Legalni bukmacherzy ministerstwo finansów

O ile w przypadku gier bukmacherskich ustawodawca dopuszcza istnieje prywatnych podmiotów świadczących tego typu usługi. To w przypadku kasyn online taka możliwość nie istnieje.

Nowe przepisy wprowadzają pełny monopol państwa na grę w kasynach internetowych, powierzając tego rodzaju usługi na wyłączność, należącemu do Skarbu Państwa Totalizatorowi Sportowemu. Niestety, jak na razie Totalizator Sportowy nie posiada w swojej ofercie kasyna internetowego, dlatego Polscy gracze póki co nie mają możliwości legalnego grania w kasynie online.

Podobne regulacje dotyczą automatów o niskich wygranych, czyli tzw. jednorękich bandytów. Tutaj także ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie monopolu państwowego.

Zgodnie z nową ustawą hazardową wszystkie dotychczas działające automaty są nielegalne, a jedynymi urządzeniami, z których będzie można korzystać będą te dostarczone przez państwo. Ostatecznie produkcję automatów zlecono Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Według ustawy, do prowadzenia salonu gier konieczne jest posiadanie stosownej koncesji.

Ministerstwo finansów legalni bukmacherzy

Wraz z wprowadzeniem nowych przepisów zdecydowano także o nałożeniu podatku na usługi bukmacherskie. Zgodnie z nowym prawem każdy zawarty zakład jest obciążony dwunastoprocentowym podatkiem.

Dodatkowo, jeśli kwota wygranej przekroczy 2280 zł, gracz będzie musiał zapłacić tzw. podatek od wysokich wygranych wynoszący 10 procent wygranej kwoty. Osoby, które pragną uniknąć płacenia podatków, grając u nielegalnych bukmacherów muszą liczyć się z tym, że mogą podlegać karze grzywny w wysokości do 120 stawek dziennych, czyli do kwoty 740 tysięcy zł.

Zobacz też: Czytaj więcej na temat legalnych zakładów bukmacherskich – zapraszamy do artykułu Ministerstwo Finansów a Legalni bukmacherzy dostępnego w serwisie legalni-bukmacherzy.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here